Tým VŠTE ovládl finále Zaměstnanecké ligy Deníku

Ve čtvrtek 15. června proběhlo finále třetího ročníku Deník Zaměstnanecké ligy ve fotbale v Roudnici nad Labem. Tým VŠTE neprohrál ani jediný zápas a v celorepublikovém finále zvítězil. Po loňském ročníku, kde fotbalový tým složený ze zaměstnanců a studentů VŠTE skončil čtvrtý, byla velká motivace získat medaili. Jihočeští vysokoškoláci se tak můžou chlubit titulem v soutěži, do které se letos zapojilo 175 týmů.  

Finále turnaje, který organizuje společnost VLTAVA LABE MEDIA a.s., tradičně probíhá na stadionu Pod Lipou v Roudnici nad Labem. Účastníci si chválí vysokou úroveň turnaje, skvělou vybavenost hřiště, dobrou organizaci i kvalitní catering. „Klukům jsem zakázal pít během turnaje pivo, a možná proto jsme vyhráli,“ říká s nadsázkou Jaroslav Kollmann, vedoucí českobudějovického týmu, který si zároveň ve finále zachytal jako náhradní gólman.

Tým VŠTE v posledním a nejdůležitějším zápase porazil velmi silný tým Agrostroj Pelhřimov, a. s. poměrem 5:1. Přestože je Roudnice od Českých Budějovic poměrně daleko, cestu tam i zpět zvládl tým během jednoho dne a všech 10 hráčů se vešlo do dvou aut. V turnaji totiž nastupuje pouze 8 hráčů na každé straně. „Bylo štěstí, že jsme měli dva náhradníky, protože se nám během finále zranili dva hráči,“ doplňuje Kollmann, který na vysoké škole působí na Katedře managementu. Za VŠTE nastoupil například také Karel Brůha z Ústavu znalectví a oceňování, nebo pomocná vědecká síla na Ústavu podnikové strategie Pavel Cepák.

Finále se zúčastnilo 8 nejlepších kvalifikovaných týmů z jednotlivých krajských finále z celé České republiky. Finále bylo rozděleno na dvě skupiny, kdy tým VŠTE byl ve skupině s PE Motors s.r.o., Crystalex CZ s.r.o. a Mobis Automotive Czech s.r.o. Druhá skupina byla: Fotbal míří do Evropy, Easy Homes Solutions s.r.o., Vězeňská služba České republiky a Agrostroj Pelhřimov a.s.

Vítězství v Zaměstnanecké lize vynahradilo fotbalistům VŠTE zklamání z toho, že se školnímu týmu Pitbulls Budweis letos nepodařilo probojovat do semifinále Univerzitní fotbalové ligy. Kromě toho získali hráči třídenní letecký zájezd pro 8 lidí s možností výběru destinace: Anglie, Itálie, Španělsko nebo Francie. Vzhledem k tomu, že vedoucí a trenér týmu Jaroslav Kollmann je fanoušek Chelsea, je jasné, že se tým podívá do Anglie.