Adam Králík zakončil sezónu 2023 na Setkání mistrů v Sosnové

Říčanský jezdec týmu Rabbit Czech Racing a juniorský reprezentant Autoklubu ČR studuje na VŠTE program Business analytik. V roce 2021 získal v seriálu FIA European Hill Climb Championship (Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu) třetí místo v celkové klasifikaci skupiny 5.

Faktické ukončení své letošní úspěšné sportovní sezóny absolvoval říčanský jezdec Adam Králík na tradičním volném podniku Setkání mistrů, které se konalo o svatomartinském víkendu na Autodromu v Sosnové. Letos naposledy oslavil v cíli pódiové umístění v podobě druhého místa ve své kategorii.

Dvaadvacátý ročník závodu Setkání mistrů přivítal letos přes pět desítek přihlášených jezdců a diváci na Autodromu v Sosnové tak mohli obdivovat umění jezdců a také jejich závodní techniku na okruhu i v depu. Ve startovní listině se setkali, stejně jako v loňském ročníku, jezdci z různých disciplín českého motorsportu – automobilových soutěží, závodů do vrchu, okruhových závodů či autokrosu, a to s vozy soudobými i historickými.

Mistr republiky pro rok 2023 ve skupině 5 automobilových závodů do vrchu a ve stejné kategorii pátý jezdec seriálu FIA European Hill Climb Championship 2023 Adam Králík se letos naposledy představil divákům v Sosnové ve svém závodním vozem SEAT Leon FR s dieselovým motorem a v barvách týmu Rabbit Czech Racing.

Po pátečních tréninkových jízdách dokázal v sobotu na trati dlouhé 1670 metrů s převážně asfaltovým povrchem zvítězit ve dvou kvalifikačních rozjížďkách.

Nejprve v přímém souboji na okruhu těsně zvítězil nad Jiřím Navrátilem a následně porazil také Romana Svobodu. V odpoledním klání, které poznamenaly deštivé přeháňky s nízkou teplotou vzduchu došlo také na finálový souboj ve skupině, a to opět s Romanem Svobodou. Silně opotřebované pneumatiky do mokra na voze Seat Leon již neumožnily Adamovi zopakovat vítězství z dopoledne a z letošního Setkání mistrů tak odjížděl se stříbrným pohárem za druhé místo ve své kategorii ZAV 2WD.

„Stejně jako vloni bylo mým cílem na letošním Setkání mistrů v Sosnové důstojně ukončit sezónu, která byla zatím tou nejúspěšnější v mé dosavadní závodní kariéře. Zdejší okruh patří mezi mé oblíbené tratě, protože jsem tady vyrůstal na motokárách. Ale tenkrát jsem ani nepomyslel na to, že bych se jednou mohl do Sosnové vrátit jako mistr republiky v závodech do vrchu. Dneska jsem si závodění moc užil, i když odpolední déšť, zimní teploty a hodně sjeté pneumatiky do mokra byly na mém výkonu hodně znát,“ řekl Adam Králík v cíli závodu na Autodromu v Sosnové a dodal: „Nyní nastává čas si po náročné sezóně chvíli odpočinout a rekapitulovat uplynulý rok. Ale přestávka nebude moc dlouhá, protože se musíme s týmem připravit na sezónu 2024. Víme, jakou cestou se Seatem dále pokračovat, ale samozřejmě stále musíme zůstat v rozmezí našeho rozpočtu, který je velmi omezený. Ale přesto se budeme snažit posunout naše závodní auto i celý tým Rabbit Czech Racing zase o kus dopředu. Věřím, že se nám to s našimi partnery a fanoušky, kterým tímto velmi děkuji, opět v příštím roce podaří,“ shrnuje Adam.

Na účasti Adama Králíka v rámci letošního Setkání mistrů se partnersky i organizačně podílela také Vysoká škola technická a ekonomická se sídlem v Českých Budějovicích, na které Adam aktuálně studuje.

„Se svým spolužákem Jakubem Zahradníkem jsme vedení školy navrhli spolupráci na akci v Sosnové a setkalo se to s velkým ohlasem. Já závodím v autě a Jakub má zálibu v kulinářství, a tak jsem byl moc rád, že on předvedl v depu závodních strojů své skvělé kuchařské umění, zatímco já bojoval o sekundy na trati. Bez pomoci vedení VŠTE v podobě upraveného celoročního studijního plánu bych rozhodně nemohl závodit. Proto právě do Budějovic směřuje mé velké poděkování,“ dodal k akci Adam Králík.